مقالات

آل این وان چیست ؟

آل-این-وان-چیست-min

امروزه و با توجه به شرایط موجود، افراد مختلفی روی به خرید کامپیوتر های مختلف و به خصوص آل این وان ها آورده‌اند. اگر می خواهید در مورد این که آل این وان چیست بیشتر دانسته و از نحوه کار، معایب و مزایای آن‌ها مطلع شوید، در ادامه همراه باشید تا به هم به پرسش آل این وان چیست پاسخی جامع و کامل دهیم.

پاسخ به سوال آل این وان چیست ؟

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که با مانیتور ها و کامپیوتر هایی برخورده اید که فاقد کیس می باشند. این محصولات به نوعی تلفیق کیس و مانیتور بوده و به این وسیله توانسته اند از اشغال فضای اضافی جلوگیری کنند. امروزه افراد بسیاری روی به خرید این محصولات موسوم به آل این وان آورده‌اند. در ادامه مطلب روش چگونگی کار این محصولات را بررسی کرده و متوجه می شویم که چگونه کار می کنند و یا به نوعی به طور کلی آل این وان چیست.

همان طور که گفته شد، به طور خلاصه آل این وان ها مانیتور هایی بوده که کیس با آن ادغام شده و دیگر نیازی به خرید کیس جداگانه نیست. از لحاظ فنی می توان این محصولات را بین لپ تاپ و کامپیوتر های رومیزی قرار داد. از لحاظ جمع و جور بودن و راحتی شبیه به لپ تاپ بوده و اما از طرف دیگر مانند یک کامپیوتر رومیزی نیاز به برق مستقیم داشته و فاقد باتری می باشد.

با توجه به کمبود فضای اداری در اماکن مختلف، تقاضای این‌گونه محصولات در ادارات بالا رفته و در اکثر ارگان های اداری از این نوع کامپیوتر ها استفاده می شود. یکی از نکات مثبت در مورد آل این وان این است که به دلیل عدم وجود قطعات اضافی به راحتی می توانید آن را جابه جا کنید. از سمتی دیگر این محصولات به دلیل یکپارچه بودن، نیاز کمتری به مصرف انرژی داشته و برق کمتری مصرف می کنند.

شاید مهم ترین نکته در خرید آل این وان را بتوان عدم وجود کابل های در هم ریخته دانست. در گذشته و به دلیل جداگانه بودن کیس و مانیتور، شاهد در هم ریختگی انبوه سیم های مختلف بودیم که در آل این وان ها این مشکل وجود نخواهد داشت.

در ادامه به بررسی دو نکته منفی در مورد این محصولات خواهیم پرداخت:

آل-این-وان-چیست-1-min

  • به دلیل کمبود فضا در این نوع کامپیوتر ها، امکان قرارگیری پردازنده های قوی و گیمینگ در آن‌ها وجود نداشته و به طور کلی می توان آن طور برآورد کرد که کامپیوتر های رومیزی از قدرت پردازش بالاتری برخوردار هستند.
  • اکثر کامپیوتر های رومیزی به راحتی قابلیت آپدیت کردن داشته و شما می توانید با باز کردن درب کیس به راحتی قطعات آن را تعویض نمایید. اما در مورد آل این وان ها این موضوع صدق نکرده و عملیات آپدیت کردن در آن‌ها دارای محدودیت هایی می باشد.

اما در مورد مقایسه لپ تاپ ها و آل این وان ها می توان گفت که یکی از تفاوت‌های اساسی در آن‌ها به اندازه صفحه نمایش آن‌ها مربوط می شود. اکثراً در بیشتر آل این وان ها اندازه نمایشگر بزرگ تر از لپ تاپ ها می باشد.

آل این وان چیست

یکی دیگر از معایب و نکات منفی درباره آل این وان، آن است که هزینه تمام شده برای تعمیرات آن‌ها از کامپیوتر های رومیزی بیشتر می باشد. همچنین لازم به ذکر است که با بروز مشکل در یکی از قطعات آل این وان، در اکثر موارد باقی بخش ها هم دچار مشکل خواهند شد.

اما نکته مثبتی که در این محصولات وجود داشته آن است که اکثر آن‌ها به شکل شخصی سازی شده تولید می شوند و برای مثال در بین آن‌ها می توانید محصولاتی را پیدا کنید که دارای صفحه نمایش لمسی می باشند.

در این مطلب به پرسش آل این وان چیست پاسخ داده شد و شما می توانید جهات بررسی مطالب بیشتر و دقیق تر به وب‌سایت دیجی افرا، سایت تخصصی فروش محصولات دیجیتال، مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.