مقالات

بررسی خرید سرور اختصاصی فیزیکی

خرید سرور اختصاصی فیزیکی

سرور ها در انتقال اطلاعات نقش بسیار مهمی ایفا کرده در صورت بروز هرگونه مشکل در آنها، کل شبکه مختل خواهد شد. اگر شما هم قصد خرید سرور اختصاصی فیزیکی را دارید، گفتنی است که مشخصات و مزایای این نوع سرور در ادامه بررسی خواهد شد.بنابراین سرور ها یکی از مهم ترین قطعات در شبکه های جهانی اینترنت محسوب می شوند.

بررسی مشخصات و خرید سرور اختصاصی فیزیکی

حتما می دانید که سرور ها به دسته ها و انواع مختلفی تقسیم شده و به همین خاطر هر شرکت و یا کسب و کاری بر اساس میزان نیاز خود یکی از این دسته بندی ها را انتخاب می کند. سرور های اختصاصی، یکی از رایج ترین انواع سرور ها بوده که تفاوت های اساسی با سرور های اشتراکی دارد. اگر شما هم تمایل به خرید سرور اختصاصی فیزیکی دارید، در ادامه با بررسی اینگونه سرور ها همراه باشید.

همان طور که از نام این محصول مشخص است، تا حدودی می توان اولین تفاوت را به راحتی پیدا کرد. در سرور های اشتراکی، چندین وبسایت و مجموعه کوچک، همگی از یک سرور استفاده می کنند. اما برای کسب و کار ها و وبسایت های پربازدید و بزرگ، این سرور ها پاسخگو نبوده و ممکن است در آینده دچار اختلالاتی شوند.

به همین خاطر، اکثر مالکان وبسایت های معتبر، سعی در استفاده از سرور های اختصاصی دارند. این سرور ها کاملا متعلق به خود وبسایت بوده و مجموعه های دیگر نمی توانند از آن استفاده کنند. همچنین، در این نوع سرور ها، امنیت اطلاعات بسیار بالاتر بوده و احتمال درز کردن داده های شما کمتر خواهد بود.

خرید سرور اختصاصی فیزیکی

علاوه بر امنیت، نکته دیگر در مورد سرور های اختصاصی میزان سرعت آنها می باشد. در سرور های اشتراکی، به دلیل استفاده چندین وبسایت از یک سرور، سرعت انتقال اطلاعات به طور قابل توجهی پایین تر از سرور های اختصاصی خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای بسیار قابل توجه در مورد سرور های اختصاصی، این است که شما می توانید هنگام انتخاب و خریداری، نوع سخت افزار سرور خود را بر اساس نیاز خود انتخاب کرده تا در آینده وبسایت شما دچار مشکل نشود.

در کنار آن، در سرور های اختصاصی، شما می توانید سرور های موجود در دیتا سنتر های خارج از کشور را هم انتخاب کنید. یعنی علاوه بر دیتا سنتر های داخلی، شما می توانید سروری را انتخاب و خریداری کنید که دیتا سنتر آن خارج از کشور قرار دارد. از بین این کشور ها می توان کانادا، آلمان و … را نام برد.

خرید یک سرور اختصاصی به این صورت بوده که شما می بایست هرماه مبلغی را به حساب شرکت ارائه دهنده این سرور پرداخت کرده تا بتوانید از خدمات آنها بهره مند شوید. قیمت اینگونه خدمات بر اساس نوع ارائه دهنده متفاوت بوده و شما می توانید با بررسی و مقایسه خدمات آنها، بهترین و مناسب ترین نوع سرور را برای خود انتخاب کنید.

یکی دیگر از مواردی که در وبسایت ها اپلیکیشن های آنلاین بسیار حائز اهمیت می باشد، پهنای باند آن بوده که به طور مستقیم با سرعت آن نیز مرتبط است. در وبسایت های اختصاصی، شما می توانید از پهنای باند اختصاصی و با سرعت بسیار بالاتر نسبت به سرور های اشتراکی بهره مند شوید.

همان طور که گفته شد، سرور های اختصاصی، دارای امنیت بسیار بالایی می باشند. این به آن معنا است که در صورت بروز مشکل، بد افزار و یا حتی حمله سایبری به اطلاعات ، شما به سرعت با خبر شده و طی ساز و کار های امنیتی، دسترسی به اطلاعات تا زمان حل شدن مشکل کاملا قطع می شود.

خرید سرور اختصاصی فیزیکی

اگر کسب و کار و یا وبسایت شما هم نیاز به یک سرور داشته و تمایل به خرید سرور اختصاصی فیزیکی دارید، می توانید با مراجعه به وبسایت دیجی افرا، وبسایت تخصصی امور دیجیتال، انواع محصولات مختلف را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.