مقالات

بررسی روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر برای کاربران

روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر

در این مقاله به بررسی روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر های مختلف پرداخته ایم و سعی کرده ایم بهترین روش های موجود را برای کاربران نام ببریم. حافظه رم از مهم ترین اجزای یک سیستم می باشد و می تواند عملکرد کلی یک کامپیوتر را تغییر دهد پس انتخاب بهترین رم برای هر کامپیوتری بسیار مهم است.

همانطورکه می دانید رم یکی از مهم ترین شاخصه های افراد برای انتخاب یک لپتاپ یا کامپیوتر است. میزان سرعت رم ها تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد یک سیستم می گذارد و می تواند سرعت کلی آن را کمتر یا بیشتر کند به همین دلیل توجه به نوع رم و تشخیص درست آن یک موضوع بسیار مهم برای کاربران می باشد؛ فروشگاه استوک دیجی افرا که مدت زیادی است در زمینه ی خرید و فروش انواع دسکتاپ و لپتاپ استوک فعالیت می کند در نظر دارد تا در این مقاله از روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر برای کاربران بگوید تا کاربران بتوانند رم مورد نیاز سیستم خود را به راحتی شناسایی و خریداری کنند. پس با دیجی افرا همراه باشید.

روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر

بررسی روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر:

  • روش تشخیص رم با استفاده از برنامه های CPU-Z و SPECCY: یکی از آسانترین روش های تشخیص رم مورد نیاز برای لپتاپ یا کامپیوتر شما استفاده از نرم افزارهای موجود در بازار است. دو برنامه بسیار مشهور در این زمینه برنامه های CPU-Z و SPECCY می باشد، هردوی این برنامه ها می توانند مشخصات رم مورد نظر شما مانند گنجایش کلی رم، تعداد کانال ها، تایمینگ و … را به راحتی تشخیص داده و در اختیار شما قرار دهند.
  • شمارش تعداد پین های روی یک رم: از آنجایی که تعداد پین های موجود بر روی رم های مختلف، متفاوت است شمارش این پین ها یکی از بهترین روش های تشخیص رم مناسب لپتاپ یا کامپیوتر است. به خاطر داشته باشید رم DDR1 به طور تقریبی 184 پین، رم DDR2 حدودا 240 پین و رم DDR3 حدودا 240 پین دارند. شما می توانید با شمارش این پین ها نوع رم مورد نیاز خود را تشخیص دهید.
  • تشخیص نوع رم از روی ولتاژ آن: همه ی رم ها دارای مقدار ولتاژ خاصی هستند که می توانید با تشخیص آن، نوع رم خود را شناسایی کنید. به خاطر داشته باشید میزان ولتاژ هر رم از روی شکل ظاهری آن مقدور نیست اما خوشبختانه میزان ولتاژ رم های مختلف بر روی اسلات رم مادربرد آن ها ثبت شده است و شما می توانید با توجه به این موضوع ولتاژ هر رمی را تشخیص دهید.

ولتاژ رم DDR1 2.5، ولتاژ رم DDR2 108- و ولتاژ رم DDR3 1.5- می باشد.

روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر

اهمیت وجود رم برای کامپیوترها و لپتاپ ها:

از انجایی که سیستم های مختلف بدون وجود رم ها قدرت پردازش سریع داده ها را ندارند و از طرفی ممکن است در شرایط مختلف مشکلاتی برای کامپیوترها و لپتاپ ها به وجود بیاید که بدون وجود رم ها دسترسی به داده های مختلف خود را از دست بدهند وجود رم ها برای تمامیِ کامپیوترهای موجود در دنیا بسیار مهم است زیرا رم ها تاثیر بسیار مهمی بر عملکرد کلی یک کامپیوتر می گذارند. توجه داشته باشید که رم های متفاوت سرعت و عملکرد مختلفی دارند و نوع هر رم با ساختار کلی یک سیستم تناسب دارد، به همین دلیل نیز در این مقاله از روش های مناسب تشخیص انواع RAM لپتاپ و کامپیوتر برای شما خوانندگان عزیز گفتیم.

سخن پایانی:

در این مقاله سعی شده تمامی نکات مهم درباره ی رم ها و اهمیت وجود آن ها برای کامپیوترهای مختلف بازگو شود. فراموش نکنید که در هر امری متخصصان، بهترین مشاوران شما هستند تا بتوانید به نتایج بهتری دست یابید. یکی از بهترین راهنمایان شناخت انواع رم ها و کامپیوترها نیز فروشگاه استوک دیجی افرا می باشد که با تجربه چندین ساله ی خود در این زمینه می تواند بهترین راهنمای کاربران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.