مقالات

بررسی مختصر و مفید فرق لپ تاپ و نوت بوک

فرق لپ تاپ و نوت بوک

لپ تاپ و نوت بوک چه تفاوتی با هم دارند؟ هر کدام برای چه افرادی مناسب خواهد بود؟ در ادامه ی مطلب به بررسی اینگونه سوالات پرداخته و سعی می کنیم تا حد امکان به صورت کوتاه و مختصر، فرق لپ تاپ و نوت بوک را به زبانی ساده بیان کنیم.

بررسی فرق لپ تاپ و نوت بوک

حتما تا به حال نام هایی مانند لپ تاپ و نوت بوک را زیاد شنیده اید. اینگونه محصولات نسل جدیدی از سیستم های کامپیوتری بوده که سبک جدیدی از کامپیوتر ها را به ما نشان می دهند.

شاید شما هم به این فکر کرده باشید که فرق لپ تاپ و نوت بوک در چیست؟ آیا اصلا تفاوتی دارند یا خیر؟ اگر علاقه دارید با تفاوت های بین این دو محصول بیشتر آشنا شده و مشخصات و کارایی های هرکدام را بهتر بشناسید، در ادامه همراه باشید .

شاید در نگاه اول، این دو محصول بسیار شبیه به هم به نظر رسیده و گمان کنید که هیچگونه تفاوتی با هم ندارند. اما با کمی دقت بیشتر متوجه خواهید شد که چندین اختلاف مهم بین این دو دستگاه وجود دارد. در ابتدا، دلیل ساخت و تولید نوت بوک را مورد بررسی قرار می دهیم.

فرق لپ تاپ و نوت بوک

همان طور که می دانید، به طور کلی نوت بوک ها دارای ابعاد کوچک تر و سبک تری نسبت به لپ تاپ ها می باشند. می توان گفت اینگونه محصولات به این دلیل ساخته شد که برای افرادی که قصد دارند از قابلیت های ویندوز در ابعاد کوچک استفاده کنند مناسب باشد. پس اولین فرق لپ تاپ و نوت بوک را می توان در ابعاد و اندازه های آنها دانست.

بزرگ ترین تفاوت بین این دو، عدم استفاده از درایو نوری در نوت بوک ها می باشد. درایو نوری، یکی از قطعاتی است که علاوه بر ابعاد بزرگ، دارای وزن زیادی هم بوده و اگر در نوت بوک ها تعبیه می شد، این محصولات قابلیت حمل آسان و سبک بودن خود را از دست می دادند.

به همین خاطر سازندگان و طراحان این حوزه تصمیم به حذف درایو نوری در نوت بوک ها گرفتند.

همان طور که گفته شد، نوت بوک ها دارای ابعاد کوچک تری نسبت به لپ تاپ ها هستند. به همین خاطر، نمایشگر موجود در آنها نیز به میزان لپ تاپ ها نبوده و مانند آنها عریض نمی باشد. بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که معمولارسانه ها و فیلم های مختلف را دنبال می کنید، بهتر است از نوت بوک ها استفاده نکرده و به فکر خرید یک لپ تاپ باشید.

فرق لپ تاپ و نوت بوک

در عوض، اگر تنها می خواهید به مواردی همچون وب گردی، انتقال اطلاعات، آموزش مجازی و … بپردازید، نوت بوک ها انتخابی مناسب و قابل اطمینان برای شما خواهند بود.

با این وجود، امروزه نوت بوک ها و لپ تاپ ها بسیار مشابه یکدیگر بوده تا آنجایی که در برخی موارد مشخص کردن آنها از یکدیگر دشوار به نظر می رسد. اما با همه ی این موارد، کارهایی مانند طراحی های سنگین و صنعتی، ادیت فیلم و عکس، اجرای بازی های با گرافیک بالا و به طور کلی اموری که نیاز به قدرت پردازشی بالایی دارند، تنها از عهده لپ تاپ ها بر می آیند.

در نهایت، اگر قصد خرید هرگونه نوت بوک یا لپ تاپی دارید، می توانید با مراجعه به وبسایت فروشگاه استوک دیجی افرا، مشخصات محصولات مختلف را بررسی کرده و کالای مورد نظر خود را به راحتی خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.