مقالات

بررسی مهم ترین مزایا و معایب سیستم ورک استیشن

سیستم ورک استیشن

در این مقاله به بررسی سیستم ورک استیشن که یکی از قدرتمندترین کامپیوترهای حال حاضر جهان است پرداختیم. این سیستم قابلیت های زیادی دارد که کار بسیاری از متخصصان را راحت کرده و می تواند نتایج بهتری را برای آن ها ایجاد کند. در این مقاله سعی کردیم مهم ترین معایب و مزایای این سیستم ها را برای کاربران بررسی کنیم.

تمام کسانی که برای انجام کارهای حرفه ای خود مثل گیمینگ، کار با نرم افزارهای سه بعدی و… به دنبال یک سیستم پردازشی بسیار قدرتمند هستند که بتواند پاسخ گوی نیاز آن ها باشد حتما نام سیستم ورک استیشن را شنیده اند. این سیستم با دیگر کامپیوترهایی که در بازار وجود دارد تفاوت زیادی داشته و بسیار پیشرفته تر است. همچنین از نظر قیمتی یکی از گران قیمت ترین کامپیوترها محسوب می شود که با توجه به قابلیت هایش این قیمت کاملا پذیرفته شده است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های مختلف این سیستم پردازشی قوی بپردازیم تا همه ی افرادی که قصد خرید آن را دارند با آگاهی کامل در این زمینه اقدام کنند پس با دیجی افرا همراه باشید.

 

سیستم ورک استیشن

سیستم ورک استیشن چه قابلیت هایی دارد؟

درحال حاضر کامپیوترهای ورک استیشن قدرتمندترین کامپیوترهای موجود در بازار هستند که جایگزین بسیار خوبی برای سیستم های دسکتاپی و  سیستم های پی سی معمولی شناخته می شوند.

از جمله مهم ترین قابلیت های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت استفاده از سخت افزارهای بسیار قدرتمندتر و مطمئن تر از سیستم های پی سی ساده موجود در بازار
 • طول عمر بیشتر و کیفیت بالاتر
 • بهترین سیستم برای استفاده از برنامه های بسیار قوی مانند CAD، MAYA و…
 • قابلیت ارتقاء در مرور زمان و با توجه به نیازهای کاربران
 • قابلیت پشتیبانی از پردازنده های زئون
 • امنیت و سرعت بسیار بالا در مقایسه با کامپیوترهای دیگر

سیستم ورک استیشن بیشتر مورد استفاده چه کسانی قرار می گیرد؟

 • گیمرهای بسیار حرفه ای از اولین کسانی هستند که از این کامپیوترهای بسیار قوی استفاده می کنند زیرا این افراد از نرم افزارهای بسیار پیشرفته استفاده می کنند که هر کامپیوتری جوابگوی آن ها نیست.
 • مهندس های هوش مصنوعی که از نرم افزارهای سه بعدی قدرتمندی چون CAD، MAYA، 3D MAX و … استفاده می کنند.
 • گرافیست های بسیار حرفه ای که از برنامه های ادیت تصویر و ویدئو بسیار سنگین استفاده می کنند.

 

سیستم ورک استیشن

مزایای استفاده از کامپیوترهای ورک استیشن چیست؟

 • مهم ترین مزیت استفاده از ورک استیشن ها استفاده همزمان چند کاربر از این سیستم ها می باشد. این مزیت کار بسیاری از کاربران آسان کرده زیرا چندین کاربر می توانند تنها از یک سیستم اشتراکی برای انجام کارهای خود استفاده کنند و به این صورت با وجود افزایش بهره وری و به دست آوردن نتایج بهتر، هزینه های جانبی نیز بسیار کاهش می یابد.
 • از دیگر مزایای کامپیوترهای ورک استیشن قابلیت نظارت بر کار تمامی کاربران است، به این صورت نقص های موجود در حین کار کاهش یافته و امنیت کار نیز بالا می رود. 

معایب استفاده از کامپیوترهای ورک استیشن چیست؟

این سیستم با وجود اینکه یکی از قوی ترین کامپیوترهای حال حاضر جهان است اما معایبی نیز دارد که ممکن است کاربران را برای استفاده از ان منصرف کند؛ برای مثال هزینه های جانبی بسیار بالایی که دارد و این هزینه شامل سخت افزارهای بسیار گران و تجهیزاتی می شود که باید برای این سیستم تهیه کرد، از جمله مهم ترین معایب آن است زیرا هر کاربری توانایی پرداخت این هزینه ها را نداشته و ترجیح می دهد از سیستم های رقیب و با هزینه کمتر استفاده کند. البته باید به این موضوع نیز تاکید کرد که با وجود معایب موجود هنوز هم این کامپیوتر در صدر انتخاب بسیاری از کاربران حرفه ای است.

آیا خرید ورک استیشن های استوک کار درستی است؟

به طور کلی سیستم های استوک، سیستم هایی هستند که هنوز هم کارایی بالایی دارند و این موضوع دلیلی بر عدم کیفیت آن ها نیست؛ اما توصیه ما برای خرید ورک استیشن ها مشاوره با فروشگاه استوک دیجی افرا است که سالهاست در زمینه ی خرید و فروش انواع سیستم ها و لپتاپ استوک فعالیت دارد و بهتر می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

سخن آخر:

در این مقاله سعی کردیم مهم ترین مطالب درباره ی سیستم ورک استیشن را بررسی کنیم تا کاربران خرید بهتری را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.