مقالات

بررسی نکات محافظت از باطری لپ تاپ

محافظت از باطری لپ تاپ

باطری یک لپ تاپ، یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در آن بوده که می توانید با رعایت نکاتی، عمر مفید آن را بهبود ببخشید. از این رو، در ادامه نکاتی برای محافظت از باطری لپ تاپ برای شما ارائه شده که به وسیله رعایت آنها، می توانید تا مدت ها از باطری لپ تاپ خود استفاده بهینه داشته باشید.

نکات محافظت از باطری لپ تاپ

همان طور که می دانید، باتری یک لپ تاپ یکی از مهم ترین قسمت های آن محسوب شده که تاثیر بسیاری بر عملکرد محصول خواهد داشت. همچنین، در صورت خراب شدن و یا معیوب شدن این باتری، شما نمی توانید به صورت بی سیم از لپ تاپ خود استفاده کنید که این موضوع به خودی خود سبب بروز مشکلاتی نیز خواهد شد. به همین خاطر در ادامه به بررسی نکاتی برای محافظت از باطری لپ تاپ پرداخته تا بتوانید به وسیله آنها عمر باتری لپ تاپ خود را بهبود ببخشید.

محافظت از باطری لپ تاپ

مانع از تخلیه کامل باتری لپ تاپ شوید

سعی کنید تا حد امکان میزان باتری لپ تاپ شما به صفر نرسد. این کار به مرور زمان می تواند در عملکرد و بازدهی باتری تاثیر منفی داشته و سبب کاهش شارژدهی آن شود. بدین ترتیب، معمولا سعی کنید زمانی که میزان باتری دستگاه به 20 الی 30 درصد رسید، شارژر آن را متصل کنید.

همچنین، بهتر است که لپ تاپ خود را مدت زمان زیادی در حالت 100 درصد شارژ نیز نگه ندارید. این کار به خودی خود مشکلی نداشته، اما در صورت ماندن دستگاه در شارژ، سبب ایجاد گرمای اضافی شده و این موضوع باعث کاهش عمر باتری خواهد شد.

در صورت امکان، از برق مستقیم استفاده کنید

در مکان هایی که امکان دسترسی به برق مستقیم را دارید، سعی کنید تا حد امکان از باتری استفاده نکرده و لپ تاپ را به طور مستقیم به برق متصل کنید.

نور صفحه را تنظیم کنید

یکی دیگر از نکات محافظت از باطری لپ تاپ، این بوده که سعی کنید میزان نور صفحه نمایش خود را در حد معقول و نرمال نگه داشته تا در سلامت باتری خللی ایجاد نشود. استفاده از دستگاه با نور حداکثری، به مرور زمان سبب کاهش ظرفیت باتری لپ تاپ خواهد شد.

ابزار های دیگر را با لپ تاپ شارژ نکنید

لپ تاپ های امروزی این قابلیت را داشته که به وسیله آنها بتوانید گجت های دیگر خود و همچنین گوشی های هوشمند را نیز با آنها شارژ کنید. دقت داشته باشید که این کار سبب ایجاد فشاری مضاعف برروی باتری دستگاه شده و می تواند برای باطری دستگاه مضر باشد.

محافظت از باطری لپ تاپ

از شارژر اصلی استفاده کنید

همواره دقت داشته باشید که از شارژ موجود در کارتن دستگاه استفاده کرده و از دیگر شارژر های فیک و تقلبی استفاده نکنید. البته دقت داشته باشید در صورتی ضروری بودن، می توانید از شارژر های لپ تاپ های دیگر نیز استفاده کنید، اما این کار به طور مداوم پیشنهاد نمی شود.

باتری را خنک نگه دارید

گرما، مهم ترین عامل تخریب کننده یک باتری محسوب می شود. بنابراین سعی کنید تا حد ممکن، از سیستم های خنک کننده نظیر کول پد و … برای کاهش دمای محصول خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که باز نگه داشتن چندین برنامه مختلف، سبب افزایش دمای باتری لپ تاپ خواهد شد.

در نهایت، با توجه به نکاتی که برای محافظت از باطری لپ تاپ ارائه شد، می توانید عمر مفید باتری لپ تاپ خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید. البته در نظر داشته باشید که هر باتری، توانایی میزان کارکرد مشخصی را داشته و پس از آن، می بایست برای خرید باتری جدید اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که فروشگاه استوک دیجی افرا، در کنار فروش لپتاپ استوک، محصولات دیگر در رابطه با حوزه دیجیتال را هم به فروش رسانده که می توانید برای آگاهی بیشتر به وبسایت مجموعه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.