مقالات

بررسی کامل صفحه نمایش IPS و معایب مزایای این نوع نمایشگر

صفحه نمایش IPS

در این مقاله به بررسی صفحه نمایش IPS پرداخته ایم، این صفحه نمایش چندسالی است که جایگزین نمایشگرهای LCD شده است و توانسته به خوبی مشکلات این نمایشگر را پوشش دهد، البته که آی پی اس ها نیز معایبی دارند که نمی توان آن ها را نادیده گرفت اما به طور قطع مزایای این صفحه بیشتر معایب آن است.

شاید در زمان خرید تلفن های هوشمند یا لپتاپ های مختلف درباره ی صفحه نمایش IPS شنیده باشید، صفحه نمایشی که امروزه بیشتر برای تولید تلفن های هوشمند پرچمدار و اکثر لپتاپ ها کاربرد دارد، این صفحه نمایش توانسته مشکلات مختلف کاربران که مربوط به کیفیت تصاویر و یا کیفیت رنگ های یک گوشی یا لپتاپ است را به طرز غیرقابل باوری حل کند.

داستان تولید این محصول از آنجایی شروع شد که کاربران از کیفیت رنگ ها و تصاویر و زاویه کمی که برای دیدن اکثر برنامه های گوشی و لپتاپ وجود داشت ناراضی بودند، به همین دلیل کمپانی های مختلفی در اینباره تلاش کردند و در نهایت کمپانی ال جی توانست صفحه نمایش IPS با کیفیت امروزی را برای استفاده در محصولات مختلف عرضه کند، بعد از آن میزان رضایت از این نمایشگر به بالاترین حد رسید تا جایی که امروزه این صفحه نمایش برای محصولات هوشمند و قابل حمل کاربرد زیادی دارد.

با این مقاله از دیجی افرا همراه باشید تا بیشتر درباره ی این صفحات پرکاربرد آگاهی کسب کنید.

صفحه نمایش IPS

کاربرد صفحه نمایش IPS:

با تولید نمایشگر های IPS امروزی، اکثر مشکلاتی که صفحه نمایش LCD داشت برطرف شد از جمله بزرگترین مشکلاتی که با تولید این نمایشگر حل شد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نمایشگر IPS به افزایش نور پس زمینه کمک فراوانی کرد. نور پس زمینه در اصل برای افزایش کیفیت رنگ ها و زاویه دید بهتر کاربران کاربرد دارد که صفحات IPS به واسطه ی دو ترانزیستوری که از ان برخوردارند این نور را افزایش می دهند.
  • بر روی صفحات آی پی اس هیچ اثر انگشتی باقی نمی ماند و این یکی از بهترین قابلیت های این محصول است، زیرا نمایشگرهای قبلی جای هر اثر انگشتی را سریعا جذب کرده و از نظر ظاهری جلوه ی بدی را به محصول مورد نظر می دادند.

از جمله مهم ترین مزایای صفحه نمایش IPS:

  • کیفیت رنگ ها در این صفحه نمایش بسیار بیشتر است، همچنین رنگ ها از ثبات و دقت بیشتری برخوردارند.
  • کیفیت تصاویر در این صفحات بسیار بهتر از صفحات LCD می باشد.
  • از نظر سلامتی چشم ها صفحات ای پی اس بهتر عمل کرده و درواقع سعی شده در تولید این محصولات سلامتی کامل چشم ها در نظر گرفته شود.
  • صفحات آی پی اس زاویه دید بیشتری به کاربران می دهند.

معایب صفحات ای پی اس:

  • مصرف انرژی بیشتر از گوشی یا لپتاپتان از جمله مهم ترین معایب این صفحه نمایش است. با وجود اینکه نمایشگر آی پی اس کیفیت بهتری را به کاربران ارائه می کند اما در عوض برای انجام این کار انرژی بیشتری را از باتری می گیرد.
  • قیمت بیشتر این صفحات یکی دیگر از معایبی است که ممکن است کاربران را از خرید آن منصرف کند.

صفحه نمایش IPS

تفاوت صفحه IPS و AMOLED:

به طور کلی هیچ کدام از این نمایشگرها نسبت به دیگری برتری ندارد اما تفاوت هایی بین این دو نمایشگر وجود دارد که ممکن است انتخاب را برای کاربران سخت کند، برای مثال صفحه نمایش اَمولد رنگ های مشکی را با کیفیت خیلی بهتری از آی پی اس ها نمایش می دهد یا زاویه دید گسترده تری را برای کاربران ایجاد می کند اما از طرفی قیمتی بسیار بالاتر از آی پس اس دارد.

سخن پایانی:

از آنجایی که خرید لپتاپ ها و گوشی هایی با صفحه نمایش IPS برای کاربران هزینه ی بیشتری دارد، شما می توانید به سادگی با خرید لپتاپ استوک و یا گوشی های پرچمدار که مدت زمان کوتاهی کارکرده اند هزینه ی کمتری را صرف کنید. برای خرید بهترین محصولات استوک می توانید به فروشگاه استوک دیجی افرا که سابقه ی طولانی در این زمینه دارد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.