مقالات

تلفن ویپ چیست؟

تلفن ویپ چیست

شاید شما هم تا به حال نام تلفن ویپ را شنیده باشید و این پرسش در ذهن شما ایجاد شده باشد که واقعا تلفن ویپ چیست؟ اگر به طور خلاصه، مختصر و مفید به دنبال چگونگی کارکرد این نوع تلفن ها می باشید، گفتنی است که مشخصات و نحوه عملکرد این تلفن ها در ادامه به طور کامل بررسی خواهد شد.

پاسخ به پرسش( تلفن ویپ چیست )

امروزه، تعریف ما از تلفن های ثابت اندکی دچار تغییر شده و دیگر فقط تلفن های سیمی و کابلی مورد استفاده نیستند. همه ی ما می دانیم که تلفن های ثابت، بر بستر کابل های مسی و یا فیبر نوری قرار گرفته و به وسیله آنها ما می توانیم با دیگران در ارتباط باشیم. حال اگر بتوانیم در فضای ابری و بر بستر اینترنت و فضای مجازی تلفن های را ایجاد کنیم چه اتفاقی می افتد؟ گفتنی است که این پدیده مدت ها است که مورد استفاده قرار گرفته و تحت عنوان تلفن ویپ استفاده می شود. اما به راستی تلفن ویپ چیست؟ نحوه کارکرد آن چگونه است و همچنین چه تفاوت هایی با تلفن های معمولی و کابلی دارد؟ در ادامه نیز به بررسی مزایای آن نسبت به نسل قدیمی نلفن های ثابت خواهیم پرداخت.

تلفن ویپ چیست

 اما تلفن ویپ چیست؟

این تلفن ها، به طور بسیار خلاصه به جای سیم و کابل های مختلف، از اینترنت و فضای مجازی برای انتقال صدای شما از مکانی به مکان دیگر استفاده می کند. اولین مزیت آن نیز همین جا آشکار می شود. به وسیله این اتفاق، دیگر نیازی به خرید حق اشتراک و شماره تلفن ثابت نیست. بلکه شما می توانید به وسیله هر نوع دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشید از این نوع تلفن ویپ بهره مند شوید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که دستگاه شما باید قابلیت ضبط و پخش صدا را هم داشته باشد. مدت ها بود که به دلیل ازدحام جمعیت و تقاضای زیاد برای خرید خط تلفن، افراد مختلف برای خرید آن متحمل هزینه های بسیار زیادی می شدند. از طرفی، گاهی اوقات به دلیل کمبود تجهیزات، باید تا مدت ها منتظر وصل شدن خط تلفن ثابت خود می ماندند. اما به لطف این ویژگی، شما در لحظه می توانید به مخاطب مد نظر خود متصل شده و با یک تلفن خط ثابت تماس برقرار کنید.

حال به بررسی مزایای این نوع تلفن نسبت به تلفن های قدیمی و کابلی می پردازیم. همان طور که گفته شد، نسل جدید تلفن ها نیاز به سخت افزار خاص و یا خرید دستگاه تلفن جداگانه ندارد. از طرفی، نیازی هم به هزینه بسیار زیاد برای راه اندازی آن هم نیست. نکته بعدی این است که شما می توانید تلفن ثابت خود را در هر مکانی داشته باشید. به نوعی می توان گفت مانند تلفن های قدیمی دارای محدودیت مکانی نمی باشد. در هر جایی که شما به اینترنت متصل باشید، می توانید تماس های خود را پاسخ داده و یا با دیگران تماس بگیرید.

تلفن ویپ چیست

مزیت بعدی مربوط به کیفیت تماس ها می باشد. در تلفن های ویپ، شما می توانید از کیفیت تماس به صورت اچ دی لذت برده و صدای طرف مقابل را بسیار واضح و شفاف بشنوید. نکته بسیار مهم بعدی این است که هزینه تماس شما به صورت درون شبکه ( یعنی با تلفن های ویپ دیگر ) کاملا رایگان بوده و مبلغی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد. شاید تنها عیب این تکنولوژی را بتوان در این دانست که در هنگام در دسترس نبودن اینترنت، شما نمی توانید تماس برقرار کرده و یا تماسی انجام دهید.

در نهایت، نسل جدید تلفن ها موسوم به ویپ، انقلابی در صنایع مختلف تکنولوژی بوده و می توان نحوه ارتباطات بین افراد مختلف را به کلی تغییر دهد.

امیدواریم توانسته باشیم پاسخی هرچند مختصر و جزئی به پرسش ( تلفن ویپ چیست ) داده باشیم.

با وب سایت فروشگاه اینترنتی دیجی افرا همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.