مقالات

دسکتاپ یا لپ تاپ؟ خرید کدام یک برای کاربران بهتر است؟

دسکتاپ یا لپ تاپ

دسکتاپ یا لپ تاپ؟ موضوع مهمی که این روزها ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است؛ افراد زیادی که این روزها به دنبال خرید یک سیستم پردازشی قوی هستند به این موضوع فکر می کنند که انتخاب کدام یک می تواند بهتر باشد و نیاز آن ها را برطرف کند؟ ما در این مقاله سعی کردیم پاسخ این سوال کاربران را بدهیم.

اولین سوال افرادی که در پی خرید یک سیستم پردازشیِ قدرتمند برای انجام امور مختلف خود هستند این است که کدام مناسب تر است؟ دسکتاپ یا لپ تاپ؟

در طی سال های گذشته با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن ابر قدرت هایی که حال کل دنیا را در برگرفته اند، دسکتاپ ها و لپ تاپ ها پیشرفت زیادی داشته اند و همیشه افراد مختلف برای خرید بین این دو سیستم دچار ابهاماتی می شوند که بالاخره کدام نوع از کامپیوترها برای انجام کارهای مورد نظر آن ها مناسب تر است؟ اوایل تنها خرید دسکتاپ ها مطرح بود اما بعدها با ارائه لپتاپ های بسیار پیشرفته و قوی به بازار، رقابت بین این دو نوع کامپیوتر بیشتر شده و به یکی از مهم ترین سوالات دنیای تکنولوژی تبدیل شد.

در این مقاله با دیجی افرا همراه باشید تا ببینیم بالاخره دسکتاپ بخریم یا لپ تاپ؟

دسکتاپ یا لپ تاپ

دسکتاپ یا لپ تاپ؟ کدام مناسب تر است؟

حقیقت این است در دنیای امروز و با پیشرفت زیاد تکنولوژی، این موضوع یعنی انتخاب بین دسکتاپ یا لپ تاپ تنها به ویژگی های خاص هرکدام از این سیستم ها مربوط نیست و موضوعات مختلفی را دربرمی گیرد، اولین و مهم ترین موضوع برای خرید هر یک از این سیستم های پردازشی شرایط و ملاک افراد مختلف است. در ادامه چند نمونه از سوالاتی که در هنگام خرید دسکتاپ یا لپتاپ باید از خود بپرسید را بررسی خواهیم کرد.

  • آیا حمل آسان کامپیوتر برای شما مهم است؟
  • آیا برایتان مهم است که سیستم پردازشی شما شرایط فیزیکی شما را تحت تاثیر قرار دهد یا خیر؟
  • آیا میزان فضایی که قرار است در خانه به کامپیوتر خود اختصاص دهید برایتان مهم است؟

و بسیاری از سوالات دیگری که می تواند نوع انتخاب شما، بین این دو کامپیوتر را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه ویژگی هر کدام از این دو سیستم را بررسی خواهیم کرد.

بررسی ویژگی های مختلف دسکتاپ ها و لپ تاپ ها:

  • قابلیت حمل پذیری: یکی از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب یک سیستم پردازشی قابلیت حمل پذیری آن است، به خصوص با افزایش فریلنسرها و مشاغل ازاد اهمیت این موضوع نیز بیشتر از قبل شده است. اگر برایتان مهم است که بتوانید کامپیوتری داشته باشید که در مکان ها و زمان های مختلف همراه شما باشد به طور قطع لپتاپ انتخاب بهتری از دسکتاپ است.
  • قدرت پردازنده: اگر بخواهیم قدرت cpu که مهم ترین پردازنده ی یک کامپیوتر است را بررسی کنیم باید بگوییم کامپیوترهای خانگی از این نظر پیشرفت بیشتری داشته اند و کسانی که برای انجام کارهای سنگین خود به دنبال یک سیستم مناسب هستند بهتر است که دسکتاپ را انتخاب کنند.
  • طول عمر: متاسفانه باتری لپتاپ ها عمر محدودی دارد و از طرفی عوامل مختلفی مانند گرمای زیاد نیز در کاهش عمر باتری آن ها بسیار موثر است؛ پس اگر به دنبال یک سیستم قوی با طول عمر بیشتر هستید دسکتاپ ها انتخاب بهتری برای شما هستند.
  • فضای ذخیره سازی: لپتاپ ها و دسکتاپ ها تفاوت زیادی از نظر حافظه ی ذخیره سازی ندارند زیرا لپ تاپ های امروزی فضای مناسبی برای ذخیره سازی انواع محتواها داشته و حتی کمپانی های مختلف شرایط ارتقاء فضای حافظه ی آن ها را نیز فراهم کرده اند.

دسکتاپ یا لپ تاپ

سخن آخر:

هرفردی برای انتخاب بین دسکتاپ یا لپ تاپ ملاک های خاص خود را دارد که باید با در نظر گرفتن ان ها برای خرید هر یک از این سیستم های پردازشی اقدام کند.

اگر شما مخاطبان عزیز این مقاله به دنبال خرید لپتاپ استوک و یا دسکتاپ های کارکرده ولی قدرتمند و با قیمت مناسب هستید فروشگاه استوک دیجی افرا می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.