مقالات

معرفی انواع کارت گرافیک

انواع کارت گرافیک

اگر بخواهیم قطعه های مهم و کاربردی در انواع کامپیوتر ها را نام ببریم، قطعا کارت گرافیک هم یکی از این موارد خواهد بود. از این رو، برای شناخت بهتر و بیشتر کارت گرافیک ها، خوب است مدل های مختلف آن را بشناسید. در ادامه به بررسی انواع کارت گرافیک ها پرداخته و هر کدام را به اختصار معرفی کرده ایم.

بررسی انواع کارت گرافیک

از آنجا که کارت گرافیک ها یکی از قطعات مهم در انواع سیستم ها محسوب می شوند، باید حتما در هنگام خرید سعی کنید مناسب ترین نوع آنها را انتخاب کنید. به منظور انتخاب یک کارت گرافیک مناسب باید بتوانید ابتدا انواع مدل های آن را شناخته و کاربردی ترین آن را خریداری کنید.

به همین خاطر در ادامه به بررسی انواع کارت گرافیک ها در بازار پرداخته و نحوه کارکرد هر کدام را نیز معرفی خواهیم کرد.

به طور کلی و عمده، کارت گرافیک ها در ابتدا به دو نوع تقسیم می شوند:

کارت گرافیک های آنبرد

حتما تا به حال نام کارت گرافیک های آنبرد به گوشتان خورده است. این نوع گرافیک که اکثرا در سیستم های کامپیوتری با قیمت پایین تر به چشم می خورد، به صورت اسلات و تراشه جداگانه ای در کامپیوتر نبوده و به نوعی در پردازنده مرکزی دستگاه قرار گرفته است. این نوع گرافیک از توان پردازشی پایینی برخوردار بوده و نمی توانید از آنها انتظار اجرای بازی های سنگین و نرم افزار های گرافیکی را داشته باشید.

بلکه این نوع گرافیک ها اکثرا برای امور روزمره ای نظیر وب گردی، تماشای فیلم، پخش انواع رسانه و … مورد استفاده قرار می گیرند. اما در صورتی که قصد دارید برای محصول خود کارت گرافیک جداگانه ای تهیه کنید، می توانید کارت گرافیک آنبرد موجود در دستگاه را غیر فعال کنید.

انواع کارت گرافیک

 کارت گرافیک های مجزا

این دسته از کارت گرافیک ها به صورت قطعه ای جداگانه برروی سیستم یا همان مادربورد نصب شده و از قدرت پردازشی بیشتری برخوردار می باشند. این گونه کارت گرافیک ها برای افرادی مناسب می باشد که به دنبال اجرای انواع بازی های مختلف برروی سیستم خود بوده و یا کارهای گرافیکی نظیر طراحی های مهندسی، ادیت فیلم و عکس و …انجام می دهند.

در غیر این صورت اگر تنها استفاده شما از سیستم کامپیوتری خود در حد امور روزمره و عادی می باشد، می توان گفت کارت گرافیک های آنبرد هم برای شما مناسب بوده و نیازی به صرف هزینه بیشتر نمی باشد.

مولفه ی دیگری که در دسته بندی و انواع کارت گرافیک موثر می باشد، حجم و ظرفیت آنها است. برخی از کارت گرافیک ها فاقد هرگونه حجم جداگانه بوده که به همین خاطر از توان کمتری برخوردار می باشند. اما کارت گرافیک های دیگر که برای امور گرافیکی مختلف به کار گرفته می شوند، از ظرفیت هایی مانند 1 ، 2 ، 4 و ….گیگابایت بهره مند هستند.

انواع کارت گرافیک

به طور کلی اگر قصد دارید محصولی را خریداری کنید که به وسیله آن حد متوسطی از بازی ها را اجرا کرده و نرم افزار ها را با کیفیت مناسبی داشته باشید، حداقل 2 گیگابایت کارت گرافیک برای شما ضروری است.

در نهایت، این خود شما هستید که می بایست در خرید محصول مورد نظر خود تصمیم گیری کرده و سعی کنید محصولی را با بیشترین هماهنگی با نیاز های خود تهیه کنید. دیجی افرا، مجموعه ای معتبر در حوزه محصولات دیجیتال بوده و شما می توانید برای بررسی محصولات بیشتر و مقایسه انواع کالاهای مختلف، به فروشگاه استوک دیجی افرا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.