مقالات

معرفی سخت افزار لپ تاپ

سخت افزار لپ تاپ

سخت افزار لپ تاپ، یکی از بخش ها و قسمت های مهم به کار رفته در لپ تاپ می باشد که تمامی عملکرد های لپ تاپ نیز به آن بستگی دارد. به دلیل این اهمیت فراوان، در ادامه به بررسی بخش های مختلف سخت افزار لپ تاپ پرداخته و توضیح مختصری در باره آنها ارائه خواهد شد.

 بررسی سخت افزار لپ تاپ

در خرید لپ تاپ ، سخت افزار آن یکی از مهم ترین قسمت ها بوده که بخش عمده عملکرد و یا حتی تمامی آن بر عهده سخت افزار می باشد. بدون سخت افزار مناسب و کاربردی، عملا محصول شما بلا استفاده بوده و نمی توانید از آن بهره مند شوید.

به همین خاطر در هنگام خرید لپ تاپ، باید سعی کنید همه ی قسمت های سخت افزاری آن را مورد بررسی قرار داده تا از سلامت و میزان قدرت پردازشی آنها مطلع شوید. در ادامه به بررسی و معرفی سخت افزار لپ تاپ های مختلف پرداخته و سعی می کنیم قسمت های مختلف آن را به طور مختصر معرفی کنیم.

در ادامه مطلب سخت افزار لپ تاپ با وبسایت فروشگاه اینترنتی دیجی افرا همراه باشید.

سخت افزار لپ تاپ

پردازنده مرکزی

پردازنده مرکزی را می توان به عنوان قلب تپنده و بخش اصلی در لپ تاپ در نظر گرفت. در قسمت پردازنده، ما شاهد رقابت دو رقیب دیرینه یعنی اینتل و ای ام دی هستیم که با توجه به پیشرفت چشمگیر شرکت ای ام دی، امروزه نمی توان اختلاف فاحشی بین محصولات این دو شرکت پیدا کرد.

البته که هنوز هم محصولات اینتل به دلیل تجربه و سابقه خوب آن اندکی پرفروش تر می باشند. در مورد پردازنده سعی کنید تا حد ممکن از نسل های جدیدتر انتخاب کرده تا سرعت و قدرت پردازش بالاتری در اختیار داشته باشید. البته برای بررسی دقیق و مقایسه پردازنده ها می توانید از امتیازات بنچ مارک آنها نیز کمک بگیرید.

در ادامه مطلب سخت افزار لپ تاپ با وبسایت فروشگاه اینترنتی دیجی افرا همراه باشید.

کارت گرافیک

در دنیای بازی های کامپیوتری و دیجیتالی، کارت گرافیک حرف اول را می زند. اگر سابقه تجربه بازی های مختلف را داشته باشید، حتما می دانید که یک کارت گرافیک مناسب و با کیفیت، تا چه اندازه در عملکرد کلی لپ تاپ شما تاثیر گذار خواهد بود.

سخت افزار لپ تاپ

حافظه ی رم

یکی دیگر از مهم ترین قسمت های لپ تاپ و هر نوع سیستم کامپیوتری دیگری، رم آن بوده که در عملیات های مختلف کامپیوتر از جمله مولتی تسکینگ، حافظه ی کوتاه مدت سیستمی و … موثر واقع می شود. به طور کلی اگر میخواهید سرعت بوت بالاتر و سیستم عامل سریعتر و روان تری را داشته باشید، حافظه ی رم یکی از قطعه های بسیار مهم خواهد بود.

در ادامه مطلب سخت افزار لپ تاپ با وبسایت فروشگاه اینترنتی دیجی افرا همراه باشید.

هارد دیسک

تمامی اطلاعات موجود برروی لپ تاپ، در هارد شما ذخیره می شود. از اطلاعات شخصی شما، تا بازی های مختلف، نرم افزار ها و اطلاعات سیستم عامل، همه و همه در هارد دستگاه ذخیره می شود. بنابراین، کوچک ترین آسیبی در هارد دستگاه شما، منجر به از بین رفتن اطلاعات شما خواهد شد. از این رو، سعی کنید هاردی را انتخاب کنید که در کنار سرعت و دقت قابل قبول، از ساز و کار های امنیتی مناسبی هم بهره مند باشد.

به طور کلی، می توان گفت سخت افزار لپ تاپ، در صورتی به شکل هماهنگ با هم کار می کنند که متناسب با یکدیگر انتخاب شده باشند. برای مثال اگر جدیدترین کارت گرافیک بازار را با پردازنده متوسط به کار ببرید، عملکرد خوبی از آن دریافت نخواهید کرد.

در نهایت، می توانید برای بررسی انواع کالاهای مختلف در زمینه دیجیتال و تکنولوژی، به فروشگاه استوک دیجی افرا مراجعه کرده و محصول مد نظر خود را به راحتی خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.