مقالات

معرفی نکات خرید کارت گرافیک

نکات خرید کارت گرافیک

در هنگام خرید هر نوع محصولی، حتما باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. حال اگر قصد خرید کارت گرافی برای سیستم کامپیوتری خود را دارید، گفتنی است که در ادامه به بررسی نکات خرید کارت گرافیک پرداخته و موارد مهم آن را به طور خلاصه و مختصر مرور خواهیم کرد.

بررسی نکات خرید کارت گرافیک

اگر کمی در زمینه سیستم های کامپیوتری و قطعات به کار رفته در آن آشنا باشید، حتما می دانید که کارت گرافیک یکی از قطعات بسیار مهم در آن می باشد. این قطعه به طور کلی وظیفه پردازش امور گرافیکی را بر عهده داشته و از طرفی پخش تصویر و ویدیو درکامپیوتر هم وظیفه کارت گرافیک می باشد.

بنابراین اگر قصد خرید یک کارت گرافیک کاربردی و مقرون به صرفه را دارید، می توانید در ادامه با نکات خرید کارت گرافیک همراه باشید.

اولین و مهم ترین نکته ای که باید در هنگام خرید کارت گرافیک و یا هر نوع قطعه دیگری توجه داشته باشید، این است که میزان و نوع نیاز خود را از آن به طور دقیق مشخص کنید. برای مثال برای خود معین کنید که آیا این محصول را برای اجرای بازی های کامپیوتری میخواهید، نرم افزار های گرافیکی، طراحی و یا غیره ؟ به این کار، دسته بندی کارت گرافیک ها برای شما محدود تر شده و می توانید راحت تر دست به انتخاب بزنید.

نکات خرید کارت گرافیک

نکته دیگری که باید پیش از خرید مورد نظر داشته باشید، میزان هزینه است که قصد دارید برای خرید کارت گرافیک صرف کنید. به این وسیله سعی کنید تعداد محدودی کارت گرافیک را که به بودجه شما نزدیک تر هستند را جدا کرده و آنها را بررسی کنید.

از آنجا که کارت گرافیک یک قطعه ی مجزا در کامپیوتر شما نبوده و نمی تواند به تنهایی امور سیستم را انجام دهد، بنابراین باید در هنگام خرید، قطعات دیگر را هم در نظر بگیرید. برای مثال، برخی کارت گرافیک های جدید تر و قدرتمند تر، دارای ابعاد بزرگتری بوده که ممکن است در برخی کیس ها و مادر بورد ها نصب نشوند.

به همین خاطر، حتما پیش از خرید محصول مورد نظر خود، ابعاد آن را به طور دقیق یادداشت کرده و با کیس خود مطابقت دهید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای برخی مدل ها از کارت گرافیک های مختلف، نسخه با ابعاد کوچکتر هم وجود داشته که می توانید در صورت نیاز آنها را تهیه کنید.

نکات خرید کارت گرافیک

مورد بعدی که باید به آن دقت داشته باشید، این است در صورتی که قصد تعویض کارت گرافیک خود را دارید،  باید حتما سایر قطعات سیستم کامپیوتری خود را در نظر بگیرید. یکی از مواردی که حتما باید آن را در نظر داشته باشید، پردازنده مرکزی سیستم می باشد.

درصورتی که پردازنده مرکزی شما توانایی و کارایی لازم را نداشته باشد، نمی توانید از صد در صد توان کارت گرافیک خود بهره مند شوید و عملا بخشی از قدرت و عملکرد کارت گرافیک استفاده نمی شود. بنابراین سعی کنید برای تجربه بهتر، در کنار کارت گرافیک، پردازنده مرکزی و حافظه ی رم سیستم کامپیوتری خود را هم چک کرده و با آن هماهنگ کنید.

در نهایت پس از بررسی نکات خرید کارت گرافیک که در اینجا ارائه شد، می توانید برای بررسی محصولات و کالاهای مختلف و همچنین محصولات استوک، به فروشگاه استوک دیجی افرا مراجعه کرده و اجناس مختلف را مورد بررسی قرار داده و با هم مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.