مقالات

معرفی نکات خرید CPU

نکات خرید CPU

به دلیل اینکه پردازنده مرکزی، جزو قطعه های حساس و با اهمیت کامپیوتر محسوب می شود، در ادامه به بررسی نکات خرید CPU به صورت دقیق پرداخته تا بتوانید راحت تر محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بررسی نکات خرید CPU

از آنجایی که پردازنده مرکزی یا همان سی پی یو، یکی از مهم ترین قطعه های به کار رفته در سیستم های کامپیوتری محسوب می شود، به همین خاطر، خرید آن نیاز به دقت و توجه به نکات خاصی دارد. به همین دلیل، در ادامه به بررسی نکات خرید CPU پرداخته و سعی می کنیم این موارد را به طور خلاصه و مختصر بررسی کنیم. بنابراین اگر قصد خرید یک پردازنده مرکزی دارید، در ادامه بررسی نکات و موارد مهم در این باره همراه باشید.

در ادامه مطلب نکات خرید CPU با ما همراه باشید.

همان طور که گفته شد، پردازنده مرکزی یکی از قطعات بسیار کاربردی در سیستم های کامپیوتری مختلف بوده که باید در حین خرید آن توجه داشته باشید که متناسب ترین و هماهنگ ترین محصول ممکن را برای سیستم خود انتخاب کنید.

نکات خرید CPU

قیمت

شاید اصلی ترین مسئله موجود درمورد هر نوع محصول حوزه دیجیتال را بتوان قیمت آن دانست. از آنجا که مدت ها است شاهد افزایش قیمت محصولات مختلف در بازار هستیم، بنابراین باید سعی کنید محصول خریداری شده در کنار کیفیت و کارایی قابل قبول، دارای قیمت مناسبی نیز باشد.

به همین خاطر، پیش از بررسی محصولات مختلف، میزان هزینه خود را مشخص کرده تا بتوانید راحت تر از بین انبوه پردازنده های موجود در بازار کالاهای مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

در ادامه مطلب نکات خرید CPU با ما همراه باشید.

 

اینتل یا ای ام دی

دو غول صنعتی تولید کننده پردازنده مرکزی در بازار، این دو شرکت بوده که مدت ها است رقابت بسیار نزدیکی در این حوزه با یکدیگر دارند. مشخصا، شما می بایست پردازنده خود را از بین این دو برند انتخاب کنید.

در گذشته اکثر متخصصین و کارشناسان این حوزه، محصولات تولید شده توسط اینتل را بهتر و با کیفیت تر تلقی می کردند، اما امروزه و با پیشرفت بسیار چشمگیر محصولات شرکت ای ام دی، می توان گفت فاصله چندانی بین محصولات این دو مجموعه وجود نداشته و شما می توانید با خیال راحت محصول مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید.

نکات خرید CPU

حافظه ی کش

نکته دیگری که در مورد پردازنده مرکزی باید به آن توجه داشته باشید، موضوع حافظه ی کش آن می باشد. حافظه ی کش، یا همان حافظه ی نهان، به طور بسیار محسوسی در سرعت پردازش سیستم شما تاثیر گذار می باشد.

بنابراین سعی کنید محصول انتخابی شما تا حد امکان از حافظه ی کش بالایی بهره مند باشد. به طور کلی، حافظه ی کش 8 مگابایت را می توان مناسب و با کارایی بالا دانست.

در ادامه مطلب نکات خرید CPU با ما همراه باشید.

در آخر، مهم ترین نکته را می توان در این دانست که حتما توجه داشته باشید که تمامی قطعه های سیستم کامپیوتری شما از یک نسل بوده و با هم هماهنگ باشند. این موضوع در مورد تمامی قطعه های موجود در کامپیوتر صدق کرده و می بایست به آن توجه داشته باشید.

برای مثال، اگر شما جدیدترین نسل پردازنده های اینتل را خریداری کرده، اما از یک کارت گرافیک و حافظه ی رم پایین رده استفاده کنید، مشخصا نمی توانید شاهد توان صد درصدی پردازنده مرکزی خود باشید.

در نهایت، می توان گفت، توجه به نکات خرید CPU، می تواند در انتخاب نهایی شما تاثیر گذار باشد. همچنین، اگر می خواهید محصولات موجود در این حوزه را به صورت تخصصی بررسی کنید، می توانید با مراجعه به فروشگاه استوک دیجی افرا، کالاهای متنوع را با هم مقایسه کرده و دستگاه مورد نیاز خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.