مقالات

پاسخی به پرسش کارت گرافیک چیست؟

کارت گرافیک چیست؟

کارت گرافیک یکی از قطعات مهم کامپیوتر در اجرای انواع برنامه های مختلف می باشد. با وجود کارت گرافیک نیز انواع فرآیند های سه بعدی در سیستم امکان پذیر خواهد شد. در ادامه قصد داریم به بررسی پرسش کارت گرافیک چیست؟ پرداخته و توضیح مختصری در مورد آن ارائه دهیم.

بررسی پرسش کارت گرافیک چیست؟

حتما شما هم تا به حال با افرادی سر و کار داشته اید که به اصطلاح گیمر نامیده شده و عاشق بازی های کامپیوتری می باشند. یکی از مهم ترین قطعات سیستم های کامپیوتری برای این افراد کارت گرافیک می باشد.

در کنار حافظه ی رم، کارت گرافیک نیز تاثیر بسیار زیادی در اجرای بازی ها و نرم افزار های سنگین و گرافیکی دارد. حال این پرسش مطرح می شود که کارت گرافیک چیست؟ در ادامه به بررسی کامل این پرسش پرداخته و سعی می کنیم نحوه عملکردی آن را توضیح دهیم.

معرفی کارت گرافیک

همان طور که از نام این محصول مشخص است، به طور ساده و مختصر می توان گفت در اکثر کارهای گرافیکی سیستم تاثیر گذار بوده و نقش مهمی ایفا می کند. یکی از مهم ترین وظایف یک کارت گرافیک، پخش و ارائه تصویر می باشد.

چه در کامپیوتر های رومیزی و چه در لپ تاپ ها، قطعه ای که به پخش تصویر می پردازد، کارت گرافیک است. بنابراین درصورتی که با مشکل عدم تصویر در مانیتور خود رو به رو شدید، می توان گفت تا حدودی احتمال دارد که کارت گرافیک شما دچار مشکل شده باشد.

همان طور که گفته شد، کارت گرافیک جزو آن دسته قطعاتی بوده که به طور مستقیم برروی نحوه اجرای بازی ها و نرم افزار های مختلف تاثیرگذار خواهد بود. هر کارت گرافیک دارای میزان مشخصی ظرفیت بوده که امروزه حداقل حافظه ی آن حدودا 1 گیگابایت می باشد.

کارت گرافیک چیست؟

گرچه در گذشته مقدار هایی کمتر از آن هم وجود داشته و شاهد کارت گرافیک هایی در مقدار 256 مگابایت هم بودیم. در حال حاضر به طور کلی برای اجرای بازی های متوسط رو به بالا، نیاز به حداقل 2 گیگابایت حافظه ی کارت گرافیک می باشد.

به دلیل تنوع بسیار زیاد کارت گرافیک های بازار، شما می توانید برای خرید محصول مورد نیاز خود، ابتدا نوع نیاز خود از یک کارت گرافیک را مشخص کرده و سپس بر اساس آن سعی کنید کارت گرافیکی را انتخاب کنید که حجم آن برای شما مناسب بوده و بتوانید امور روزمره خود را انجام دهید.

البته، برخی از کارت گرافیک ها این توانایی را داشته که از حافظه ی موجود در رم کامپیوتر نیز استفاده کرده تا توان گرافیکی کلی را بالاتر ببرند.

کارت گرافیک، باید برای عملکرد بهتر و سریع تر بتواند با حافظه ی رم و پردازنده مرکزی سیستم هماهنگ بشود. به همین خاطر سعی کنید پیش از خرید، بررسی کنید که آیا مدل کارت گرافیک شما با دیگر قطعات سیستم سازگار می باشند یا خیر.

دو شرکتی که به عنوان دو غول صنعتی در این حوزه محسوب می شوند، شرکت های انویدیا و ای ام دی بوده که از سال ها پیش رقابت خود را در این زمینه شروع کرده اند. بنابراین می توان گفت محصولات این دو شرکت جزو کارت گرافیک های با کیفیت و مناسب می باشند. امیدواریم تا حدودی پاسخ پرسش کارت گرافیک چیست؟ را یافته باشید.

در نهایت برای بررسی انواع کارت گرافیک ها و محصولات مختلف می توانید با مراجعه به وبسایت فروشگاه استوک دیجی افرا از کالاهای مختلف دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.