مقالات

پاسخی مختصر به پرسش سری پردازنده چیست؟

سری پردازنده چیست؟

سری پردازنده چیست؟ حروف انگلیسی به کار رفته در پردازنده های موجود در بازار هرکدام نشان دهنده چه مفهومی هستند؟ اگر علاقه مند به این نوع پرسش ها هستید، در ادامه با بررسی انواع سری های پردازنده مختلف همراه باشید. پس از این بررسی می توانید نسبت به خریدی آگاهانه تر اقدام کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

بررسی پرسش سری پردازنده چیست؟

یکی از نکات بسیار قابل توجه که در هنگام خرید پردازنده و سیستم های کامپیوتری باید به آن توجه داشته باشید، سری پردازنده های به کار رفته در آنها می باشد. شاید گمان کنید که مواردی همچون تعداد هسته های پردازنده، نسل پردازنده و … در میزان قدرت آن تاثیر گذار باشند، اما خوب است بدانید که در کنار این موارد، نسل پردازنده هم یکی از تاثیرگذار ترین مولفه ها خواهد بود.

به همین خاطر، در ادامه به بررسی دقیق تر پرسش سری پردازنده چیست؟ پرداخته و سعی می کنیم تا حد امکان به صورت ساده و مفید، مفهوم سری پردازنده را در انواع سی پی یو های مختلف بیان کنیم.

با مقاله سری پردازنده چیست؟ با ما همراه باشید.

هر پردازنده، به همراه یک حرف انگلیسی که نشان دهنده سری آن می باشد عرضه شده که تاثیر زیادی در میزان قدرت پردازشی پردازنده مرکزی شما خواهد داشت. در ادامه با بررسی معروف ترین سری ها در پردازنده های مختلف همراه باشید.

سری پردازنده چیست؟

سری h

این سری از پردازنده های را می توان سریعترین پردازنده های موجود در بازار دانست که دارای فرکانس کاری و پردازشی بسیار بالایی نیز می باشند. به طور کلی می توان گفت از این سری پردازنده ها در محصولات گیمینگ استفاده می شود.

بنابراین اگر به دنبال یک پردازنده با قدرت و توان پردازشی بالا هستید که بتوانید به وسیله آن بازی های روز دنیا و نرم افزار های گرافیکی را اجرا کنید، این سری پردازنده ها انتخاب بسیار مناسبی برایتان خواهند بود.

با مقاله سری پردازنده چیست؟ با ما همراه باشید.

سری k

این سری از پردازنده ها، محصولاتی بوده که قابلیت اورکلاک داشته و شما می توانید با این کار فرکانس پردازشی آن را به صورت دستی بالاتر ببرید.

 

 

سری m

این سری از پردازنده ها، در گذشته رایج تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند. اما به دلیل کارایی پایین آنها و همچنین ضعف در توان پردازشی، کم کم منسوخ شده و امروزه کمتر لپ تاپ یا سیستم کامپیوتری را می توانید با این سری پردازنده پیدا کنید.

سری پردازنده چیست؟

سری x

یکی دیگر از قدرتمند ترین سری های موجود در بازار محسوب می شود. این نوع پردازنده ها را می توان ترکیبی از سری h و k دانست. در عین حال که دارای قدرت پردازش بالایی بوده و می توانید برای امور گیمینگ از آن استفاده کنید، همچنین، این قابلیت را داشته که بتوانید از طریق آن عملیات اورکلاک را هم انجام داده تا قدرت پردازشی محصول را نیز بالاتر ببرید. در مورد اورکلاک بهتر است پیش از اینکه آن را انجام دهید، در مورد مزایا و معایب آن تحقیق کرده و از آسیب های احتمالی آن مطلع شوید.

با مقاله سری پردازنده چیست؟ با ما همراه باشید.

سری y

این سری از پردازنده های را می توان مانند سری m دانست. این سری بسیار کم مصرف ساخته شده و اکثرا برای اموری نظیر وب گردی، تماشای فیلم و … مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین برای امور سنگین و گرافیکی نمی توان روی این سری از پردازنده ها حساب جدی باز کرد.

در نهایت، با توجه به مطالب گفته شده، امیدواریم تا حدودی به پاسخ پرسش سری پردازنده چیست؟ رسیده باشید. همچنین، برای بررسی و خرید انواع محصولات مختلف در حوزه تکنولوژی و دیجیتال، می توانید به وبسایت فروشگاه دیجی افرا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.