مقالات

پرسش CPU چیست؟

CPU چیست؟

اصلی ترین قطعه به کار رفته در یک سیستم کامپیوتریرا می توان پردازنده مرکزی یا همان سی پی یو دانست.به همین خاطر، در ادامه به بررسی پرسش CPU چیست؟ پرداخته و سعی می کنیم تا حد امکان مواری را حول محور پردازنده مرکزی توضیح دهیم که وظیفه پردازش های سیستمی دستگاه را برعهده دارد.

آیا می دانید CPU چیست؟

Cpu یا همان پردازنده مرکزی، یکی از مهم ترین و اساسی ترین قطعه های موجود در انواع سیستم های کامپیوتری بوده که تاثیر بسیار زیادی در فرآیند های پردازشی دستگاه شما خواهد داشت. از این رو، حتما می بایست چه در هنگام خرید لپ تاپ و یا چه در هنگام خرید پردازنده به صورت جداگانه برای سیستم کامپیوتری خود، توجه داشته باشید که محصول انتخابی شما دارای یک پردازنده مناسب و متناسب با سایر قطعات باشد.

در ادامه با مقاله CPU چیست؟ ، با وب‌سایت فروشگاه اینترنتی دیجی افرا همراه باشید.

شاید برای شما هم جالب باشد که واقعا CPU چیست؟ چه کاربرد هایی داشته و چه وظایفی در سیستم ایفا می کند؟ در ادامه به بررسی دقیق این پرسش ها پرداخته و سعی می کنیم دو شرکت تولید کننده در این حوزه را نیز معرفی کنیم.

CPU چیست؟

پردازنده مرکزی را می توان در هر نوع سیستمی پیدا کرد. چه در موبایل های هوشمند و چه در کامپیوتر ها و لپ تاپ ها، وجود یک پردازنده مرکزی لازم و حیاتی می باشد. به طور کلی، می توان گفت تمامی فرآیند های سیستمی کامپیوتر شما بر عهده پردازنده مرکزی بوده و این قطعه است که وظیفه پردازش انواع برنامه های مختلف در سیستم را بر عهده دارد.

از طرفی، باید این نکته را در نظر داشته باشید که همواره سعی کنید تمامی قطعات به کار رفته در دستگاه شما به نوعی با یکدیگر سازگار بوده تا بتوانید از حداکثر ظرفیت آن استفاده کنید.

در ادامه با مقاله CPU چیست؟ ، با وب‌سایت فروشگاه اینترنتی دیجی افرا همراه باشید.

برای مثال، اگر پردازنده مرکزی شما یک محصول میان رده می باشد، خرید یک کارت گرافیک و حافظه ی رم بالارده و قدرتمند، توان پردازنده مرکزی را بالاتر نبرده و از ظرفی شما نمی توانید از همه ی قدرت پردازشی دیگر قطعات استفاده کنید.

دو شرکت قدرتمند که در حوزه تولید پردازنده مرکزی فعالیت داشته و جزو بهترین ها در بازار محسوب می شوند، شرکت های اینتل و ای ام دی بوده که در این سال ها شاهد رقابت تنگاتنگ بین این دو رقیب دیرینه هستیم. شاید در گذشته اکثر افراد پردازنده های تولید شده توسط اینتل را بیشتر خریداری می کردند، اما امروزه شرکت ای ام دی نیز با کسب تجربه فراوان در این زمینه و تولید محصولات بسیار با کیفیت توانسته به سطح مناسبی از کیفیت و کارایی برسد.

بدین صورت، در حال حاضر نمی توان تفاوت چندانی بین محصولات این دو برند قائل شد و می توان گفت در می توانید نسبت به نیاز و هزینه مورد نظر خود از بین محصولات این دو مجموعه، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

در ادامه با مقاله CPU چیست؟ ، با وب‌سایت فروشگاه اینترنتی دیجی افرا همراه باشید.

CPU چیست؟

در نهایت، نکته ای باید در مورد پرازنده مرکزی مد نظر داشته باشید، این است که حافظه ی کش یک پردازنده، در قدرت پردازشی آن تاثیر گذار بوده و هرچه این حافظه ی کش بیشتر باشد، عملیات های مختلف ویندوز و مولتی تسکنیگ، بهتر و راحت تر در آن اجرا خواهد شد. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید، به میزان حافظه ی کش پردازنده نیز توجه داشته باشید.

در نهایت، با توجه به پاسخ پرسش CPU چیست، می توانید در مراجعه به وبسایت فروشگاه استوک دیجی افرا، محصولات مختلف با پردازنده های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و مناسب ترین کالا را برای خود خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.