مقالات

چطور یک کول پد مناسب بخریم؟

کول پد مناسب

در این مقاله درباره ی کول پد مناسب یک لپتاپ صحبت کرده ایم؛ کول پد ها یکی از مهم ترین ابزارهای جانبی مورد نیاز برای لپتاپ ها به شمار می روند زیرا این ابزار ها می توانند در مواقع لازم میزان گرمای یک لپتاپ را کاهش داده و به افزایش عمر آن کمک فراوان بکنند.

کول پد مناسب یکی از مهم ترین ابزارهای جانبی مورد نیاز برای لپتاپ ها می باشد که عدم وجود آن ممکن است مشکلات متعددی را برای دستگاه شما به وجود بیاورد و از طرفی وجود این ابزار لپتاپ شما را چه یک لپتاپ استوک باشد چه یک لپتاپ آکبند از مشکلات زیادی حفظ می کند.

همانطور که می دانید کول پد ها همان خنک کننده هایی هستند که در زمان های لازم موجب نجات لپتاپ شما از خرابی های شدید می شوند، درست زمانی که لپتاپتان به شدت داغ شده و ادامه فعالیت آن غیر ممکن است یک کول پد می تواند این مشکل بزرگ را رفع کند. با دیجی افرا همراه باشید تا در ادامه مقاله با نکات مورد نیاز خرید یک کول پد مناسب آشنا شوید.

کول پد مناسب

کاربرد اصلی یک کول پد مناسب:

گاهی به دلیل حجم کار سنگین یا استفاده از برنامه های بسیار سنگین مثل برنامه های گرافیکی یا انجام گیمینگ لپتاپ ها به شدت داغ می شوند و این گرما موجب از کار افتادن اجزای داخلی سیستم شما خواهد شد.

با اینکه همه ی لپتاپ ها دارای فن داخلی هستند اما گاهی میزان گرمای سیستم شما بیش از حد انتظار است و فن داخلی توانِ کاهش این میزان گرما را ندارد، در این زمان شما به راحتی با قرار دادن کول پدها در زیر لپتاپ و وصل کردن آن به سیستم می توانید از خاصیت خنک کنندگی این محصول استفاده کنید و میزان گرمای تولید شده توسط لپتاپ را کاهش دهید. به خاطر داشته باشید یکی از دلایل از کار افتادن لپتاپ، داغ شدن زیادی است که باید از آن جلوگیری کنید.

چطور یک کول پد مناسب بخریم؟

  • شرایط حمل کول پد: از آنجایی که این محصول در سایز و اندازه های مختلفی تولید می شود و یکی از ابزارهایی است که همیشه در هر زمان و مکانی باید همراه با لپتاپ شما باشد، باید دقت کنید که در هنگام خرید، کول پد های کوچکتر و جمع و جورتر را خریداری کنید، تا در هنگام حمل و نقل مشکلی برای شما ایجاد نشود.
  • تناسب سایز کول پد با لپتاپ: کول پدهای کوچک به خوبی سیستم شما را خنک نکرده و بیشتر، هوای تولید شده را به بیرون از لپتاپ شما انتقال می دهند؛ کول پدهایی که از لپتاپ شما بزرگترند نیز به درستی انرژی تولید شده را به دستگاهتان انتقال نمی دهند.
  • صدای فن: توجه کنید که در هنگام خرید کول پد برای لپتاپ خود به نکاتی مانند میزان صدایی که تولید می کند و سبک و باریک بودنش نیز توجه ویژه داشته باشید تا بعدها در هنگام استفاده مشکلی برای شما ایجاد نشود.
  • از آنجایی که کول پدها باتری ندارند و به واسطه یک کابل یو اس بی به لپتاپ وصل شده و کار می کنند؛ حتما قبل از خرید به قدرت فن ها و سرعت چرخش آن ها توجه ویژه داشته باشید.

به عنوان نکته ی آخر باید بگوییم از فروشگاه های معتبری مانند فروشگاه استوک دیجی افرا که در زمینه ی خرید و فروش انواع لپتاپ های استوک و ابزارهای جانبی آن ها فعالیت می کنند خرید کنید.

کول پد مناسب

معرفی چند مارک مناسب کول پد:

  • تسکو Tclp 3104: این کول پد 17 اینچ می باشد و دارای شش فن خنک کننده است.
  • تسکو Tclp 3100: این کول پد نیز 17 اینچ است و دارای چهار عدد فن از نوع 125 میلی متری و 70 میلی متری است.
سخن پایانی:

اگر قصد خرید لپتاپ دارید حتما کول پد مناسبی نیز برای سیستم خود خریداری کنید زیرا این وسیله یکی از مهم ترین و مورد نیاز ترین ابزارهای جانبی یک لپتاپ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.