مقالات

5 راهکار اساسی برای محافظت از باتری لپتاپ

معرفی مانیتور فیلیپس

در این مقاله به بررسی روش های مختلف برای محافظت از باتری لپتاپ ها پرداختیم، روش های مختلفی برای افزایش عمر و محافظت از باتری لپتاپ های با مدلهای متفاوت وجود دارد که ما در این مقاله 5 راهکار بسیار مهم را نام برده ایم تا بتوانیم بواسطه ی آن ها به شما در نگهداری از لپتاپتان کمک کنیم.

امروزه در هر خانه ای یک لپتاپ وجود دارد و این وسیله به یکی از مهم ترین ابزار کار افراد مختلف تبدیل شده است، البته که فرقی نمی کند پیر، جوان و حتی کودکان نیز از این نوع کامپیوترها استفاده ی فراوان می کنند، محافظت از باتری لپ تاپ ها مهم ترین بخش مربوط به آن هاست، زیرا عمر باتری هر لپتاپی یک محدوده ی خاصی دارد که بعد از مدتی به پایان می رسد، اما راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید عمر باتری را افزایش داده و استفاده ی بیشتری از آن بکنید. در این مقاله قرار است 5 راهکار مهم برای محافظت از باتری لپتاپ ها را بدانیم.

معرفی مانیتور فیلیپس

راهکارهای اساسی برای محافظت از باتری لپتاپ های مختلف:

  1. روشنایی لپ تاپ خود را کاهش دهید؛ شاید به ظاهر کار ساده ای به نظر برسد اما باید بدانید کاهش نور صفحه نمایش هر لپتاپی تاثیر بسیار فراوانی در عمر باتری آن دارد، وقتی دیر به دیر شارژ باتری شما تمام شود عمر لپتاپتان نیز افزایش می یابد و به این صورت با یک راهکار ساده از باتری لپتاپ خود مراقبت کرده اید!!
  2. از خالی شدن کامل شارژ باتری جلوگیری کنید: یکی از مهم ترین دلایل کاهش عمر باتری لپ تاپ ها مربوط به نحوه ی شارژدهی آن ها می باشد، اگر شما در هر بار استفاده از لپ تاپ خود باتری آن را به طور کامل خالی کنید و قبل از اینکه شارژ آن صفر درصد شود کار خود را به اتمام نرسانید در واقع دارید عمر باتری آن را کاهش داده و در جهت فرسوده شدن کامپیوتر خود قدم برمی دارید، پس حتما قبل از اتمام کامل شارژ هر لپ تاپی ان را به شارژر متصل کنید. بهترین زمان شارژدهی لپ تاپ ها تا سی درصد می باشد سعی کنید بعد از رسیدن به این عدد دوباره لپ تاپ خود را شارژ کنید.
  3. ابزارهای جانبی که در زمان استفاده از لپ تاپ روشن می کنید را برای همیشه روشن نگذارید: ابزارهای جانبی مثل بلوتوث، وای فای و… زمانی که استفاده ی خاصی ندارند می توانند با کاهش شارژ باتری بر میزان عمر آن تاثیر گذار باشند. پس حتما در زمان هایی که از این ابزار استفاده نمی کنید آن ها را خاموش کنید.
  4. از افزایش دمای لپ تاپ جلوگیری کنید: یکی از مهم ترین علل کاهش عمر باتری هر لپتاپی مربوط به افزایش دمای آن است، پس حتما فن لپ تاپ خود را چک کنید که کاملا سالم باشد، همچنین سعی کنید در هنگام شارژ شدن لپ تاپ از آن استفاده نکنید تا دمای آن بالا نرود.
  5. از روش کالیبره کردن برای افزایش عمر و محافظت از باتری لپتاپ خود استفاده کنید، کالیبره کردن باتری تنها روشی است که در دراز مدت در محافظت از آن تاثیر فراوانی دارد پس از این روش غافل نشوید.

 

معرفی مانیتور فیلیپس

آیا خرید لپتاپ های استوک از نظر باتری اشتباه است:

فروشگاه استوک دیجی افرا که یکی از فروشگاه های قدیمی در زمینه ی خرید و فروش انواع لپتاپ استوک است به کاربران اطمینان می دهد که لپتاپ های استوک از نظر باتری مشکلی نداشته باشند در هر حال عمر باتری در گذر زمان کاهش می یابد اما خرید لپ تاپ استوک به معنی خرید لپ تاپی با باتری خراب نیست.

سخن آخر:

حتما سعی کنید قبل از خرید هر لپ تاپی چه استوک چه آکبند تحقیقات لازم درباره ی باتری آن به خوبی انجام دهید تا بتوانید با استفاده ی درست از آن، عمر باتری اش را تا جای ممکن افزایش دهید، اگر سوالی درمورد باتری لپ تاپ های استوک دارید قطعا فروشگاه دیجی افرا می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.